istanbul Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkalı Lavabo Açma


Lavabo tıkanması kullanılan her mekanda genel olarak yaşanan sorunlardan biridir. Her ne kadar lavabolarımızda filtre, süzgeç gibi tıkanıklığı önleyici etkenler olsa da zamanla yemek atıkları, saç, kıl, tüy, çay gibi pislikler oluşan yağlı ortamdan dolayı birbirine yapışarak yumak haline dönüşür ve lavabolarımızı tıkarlar. Lavabolarınızda su birikiyor veya yavaş gidiyorsa bu durum lavabonuzun tıkanmak üzere olduğunun habercisidir.

Böyle bir durumda akla ilk gelen yöntemlerden birisi marketlerde satılan kimyasal lavabo açıcılar olsa da bazı durumlarda bu yöntemler işe yaramaz. Tıkanıklık ciddi bir boyuttadır ve farklı yöntemlerle açılması gerekebilir. Tıkanıklık açılmazsa kötü kokular, su baskını gibi olumsuz şartlara maruz kalabileceğiniz gibi kullanamadığınız lavabo işlerinizi de zorlaştıracaktır.

Ayrıca kullanılan kimyasal maddeler asit etkisi yaratarak pimaş içerisindeki contalara da zarar vermekte ve daha masraflı onarımlara yol açabilmektedir.

Avrupa’dan ithal robot makinelerle uyguladığımız yöntemler sayesinde lavabolarınız çok kısa sürede tüm pisliklerden kurtulur. Genelde tıkanmaların en büyük oluşum sebebi boru içindeki yağlanmalardır. Bu gibi açılması zor tıkanıklıklar gelişmiş teknoloji kullanılmadan çözülemez. Ekibimiz çok kısa sürede tüm lavabo tıkanıklıklarını kırmadan, dökmeden robot cihazlarla açabilmekte, sorunu kalıcı olarak ortadan yok edebilmektedir.

Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma


istanbul tuvalet tıkanıklığı açma. Tuvalet günlük kullanılan ve insanın en büyük ihtiyacını karşılayan, her gün giderek daha sistematik bir hal alan ve hayatımızda büyük yer tutan bir sistemdir.

Modern tuvaletlerde insanın ihtiyacını gidermeye ve atıkları kanalizasyon sistemine iletecek, helataşı, klozet, pisuvar ve bide gibi tesisatlar bulunur.

Tuvalet ihtiyacı ertelenemeyecek veya ihmal edilemeyecek bir ihtiyacçtır. İhtiyaç gidermede herhangi bir engelle karşılaşıldığında bu engelin ortadan kaldırılması gerekir.

Türkçe’de tuvalet, alaturka diye tabir edilen helataşı olarak kullanılmaktadır.

Tuvalet tıkanıklığı, insanın ihtiyacını karşılamasında son derece büyük bir engeldir. Tuvalet tıkanıklığı oluştuğu zaman, giderilmez ise antihijyenik bir ortam söz konusu olur ve insan sağlığına son derece zararlıdır. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı oluşursa en kısa zamanda tuvalet tıkanıklığının açılması gerekir.

Tuvalet tıkanıklığı oluştuğunda yapılan ilk amatör müdahale demir çubukla tıkanıklığı açmaya çalışmaktır. Demir çubuk ile tuvalet tıkanıklığı açma çok eskilerden bilinen ve alışılagelmiş bir yöntemdir. Fakat bu yöntem tuvaletinizin “S” borusuna son derece zarar vererek pis su kaçağı, boru kırılması hatta patlamalara bile yol açabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca bu yöntem kullanılmamalıdır.

Tuvalet tıkanıklığı açma için bir diğer yöntem, tuvalet tıkanıklığı olan yere bol miktarda kimyasal dökmektir. Bu yönteme kısaca “kimyasal ile tuvalet tıkanklığı açma” diye adlandırılır. Her ne kadar etkili ve çözüm önerisi sunan bir yöntem olarak görünse de bu yöntem boru malzemelerini, ek boru ve dönüş yerlerini aşındırır, zayıflatır hatta deler. Bunun sonucunda sizlere zaman ve para masrafı yaratır.

Ayrıca kimyasallar insan vücuduna karşı son derece tehlikeli bileşenler içerdiği için kullanmak tehlikeli olabilir. Bu yöntemde oldukça kaçınmak ve uzak durmak gerekir.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için nalburlarda satılan mini sprialler, tuvalet tıkanıklığı açmak için yarayabilir. Fakat bu tıkanıklıklar kendiliğinden de geçebilecek çok ufak tıkanıklıklardır. Büyük çaplı tıkanıklıklarda mini spiraller yine işe yaramyacaktır.

Bu geçici yöntemleri bir kenara bırakın kırmadan dökmeden tuvalet tıkanıklığı açma işlemini son derece güvenli bir şekilde yapıyoruz.

Su Kaçağı Bulma Tıkanıklık Açma     Kombi Petek Temizliği